PAU-FSC #GoyGoyluyor

Bilgisayar Mühendisi olduğumun farkına vardım…

Bir grub 1. sınıf Bilgisayar Mühendisleri, etkinlik düzelemişler… 16.03.2014 pazar sabah hazırlandım etkinliye geldim saat 10:45 etkinlik başladı arkadaşlar sunmaya başladı konuşmacımızın Hüseyin Mert olduğunu öyrendik ve ardından “PAU Free Software Community” topluluğunu tanıtmaya başladılar çok heyacanlandım cünki bende bu toplulukda yer alan birisiydim,cünki o gün ortaya cıktık, o gün bizim de var olduğumuzu öğrendiler.

PAU-FSC

Nasıl bir araya geldik?

Bir dönem hocamız vardı bilgileri ile beni çok etkileyen. “Bilgisayar Mühendisliğine Giriş” dersinde  işletim sistemleri ile alakalı verdiği ödevi bir sınıf arkadaşım anlattı. Tabi çok faydalı ve başarılı bir sunum idi. Orada Linux dağılımlarını ve onarın açık kaynak olduğunu duyunca bir az tuaf gelse de muhterem hocamız bize anlattı ve ben çok etkilendim ardından bir kaç gün sonra 2. işletim sistemi olarak Ubuntu 12.04’ü kurdum bir az kurcaladım açık konuşursak pek sarmadı ve Windows kullanmaya başladım 1 ay kadar bir zaman geçti ve arkadaşlarımın hep bu muhterem hocamızla konuşum bir bilgi paylaşımında bulunduğunu görünce cok merak edip ben de katıla bilir miyim hocam dediğimde beni hiç kırmadılar ve bilgilerini benimlede paylaşdılar. Dönemin sonu ve biz bir topluluk klüp nasıl oluşturulur diye istişare ediyor hale geldik yani zehir artık damarlarda dolaşıyordu.

Artık açık kaynakla tanışmış ve bir zaman bana sıkıcı olan bu dağılımlardan ayrılmaz oldum yani bana bilgisayarımı sevdirdiler. Ve açık kaynağın mantığını, neden kullandığımızı anlamışdım.Bunun bir felsefesi de var  “Bilgi paylaştıkca güzel” yani az-çok bilgilendik bilgilerimizi paylaşma zamanı dedik ve böyle bir etkinlik düzenledik, bilgimizi paylaştık.

Bana bilgilerini paylaşan muhterem hocalarıma ve arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum.

#PauFscGoyGoyluyor 😀

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s